lub skorzystaj z formularza lub zadzwoń: 784 440 792.

A jeśli chcesz dołączyć Dotyk Motyla do innego zabiegu/ sesji możesz wybrać: kategorię: "Terapia holistyczna", a potem pozycję: "BelViso (twarz) + Masaż Dotyk Motyla (ciało)" lub "Sesja Access Bars + Masaż Dotyk Motyla".

wybierz: kategorię: "Terapia traumy", a potem pozycję: "Masaż Dotyk Motyla".

Kliknij TU

Umów się przez Booksy 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Nr telefonu
Jestem zainteresowana/-y
tylko Masażem Dotyk Motyla (dorosły)
tylko Masażem Dotyk Motyla (dziecko - wpisz w treści wiadomości ile ma lat)
konsultacją Łagodnej Bio-Energetyki z Masażem Dotyk Motyla (dorosły)
Masażem Dotyk Motyla + terapią twarzy
Masażem Dotyk Motyla + procesem Access (Bars lub Facelift)
Treść wiadomości:
Zaznacz przed wysłaniem
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Proces ten często łączymy z innymi. Jest najczęściej elementem "zamykającym" pierwszą konsultację Łagodnej Bio-Energetyki. Często jest także wybierany przez Klientki/ Klientów jako uzupełnienie terapii manualnej np. twarzy.

 

Można także umówić się tylko na Masaż Dotyk Motyla. 

 

Jeśli chcesz doświadczyć tego procesu skorzystaj z formularza (wybierz interesującą Cię opcję) lub zadzwoń pod nr 784 440 792.

Masaż Dotyk Motyla jest wspaniałym procesem, który w łagodny sposób może przywrócić nam (lub naszym bliskim) możliwość funkcjonowania w pełni zdrowia i radości. Wymaga pewnej praktyki, ale mimo teoretycznie rozbudowanych sekwencji jest stosunkowo prosty do opanowania. To przyjemny, uzdrawiający, nieinwazyjny proces i warto stosować go w każdej sytuacji, kiedy tylko mamy taką potrzebę lub możliwość.

Właściwie tylko jedno: że ktoś nie chce go otrzymać. I obowiązuje to zarówno przed, jak i w każdej chwili procesu. Otrzymująca/-y (zarówno dziecko, jak i dorosły) w każdej chwili może powiedzieć „stop” i wtedy zawsze kończymy zabieg! To szczególnie ważne, jeśli robimy ten masaż dziecku. Nie namawiamy nigdy, że „jeszcze troszeczkę”, bo poczucie bezpieczeństwa i łagodność na każdym poziomie są podstawą tego zabiegu. W przeciwnym razie skutek może być odwrotny od zakładanego – możemy jeszcze wzmocnić traumę lub wytworzyć nową. 

Jest jednocześnie delikatny i energiczny. Charakteryzują go trzy rodzaje ruchu: głaskanie, zataczanie opuszkami palców delikatnych „kółeczek” oraz delikatne wstrząsanie. Wszystko na całym ciele, w określonej kolejności. Wykonujemy go w ubraniu, a otrzymujący leży (najpierw na plecach, a potem na brzuchu – masaż wykonujemy na obu stronach ciała). 

Jak wygląda Masaż Dotyk Motyla?

Jak działa Masaż Dotyk Motyla?

Czy są jakieś przeciwskazania?

Jak się umówić na Masaż Dotyk Motyla?

Instytut Holistyczne Piękno - Masaż Dotyk Motyla

 pomaga budować, wzmacniać i pogłębiać więzi między rodzicami a dzieckiem,

 ułatwia nawiązanie więzi pomiędzy dziećmi adoptowanymi i rodzicami adopcyjnymi,

 pomaga w nawiązaniu i pogłębieniu więzi między samymi partnerami, otwiera na przyjmowanie dotyku i dawanie dotyku,

 poprawia samoocenę, ułatwia kontakt z własnym ciałem i emocjami,

może być wsparciem w bólu, w okresie rekonwalescencji po chorobach lub urazach,

 pomaga ofiarom przemocy,

 pomaga przebywającym w szpitalach i hospicjach,

 i jeszcze na wielu innych płaszczyznach

 

Masaż Dotyk Motyla jest także doskonałym wsparciem dla kobiet w ciąży. Regularnie otrzymywany przez nie przed porodem pomaga rozluźnić się w jego trakcie, a także szybciej odzyskać siły po porodzie i w trakcie opieki nad dzieckiem.

 buduje poczucie bezpieczeństwa,

 przywraca prawidłowy przepływ energii życiowej i harmonię w ciele człowieka,

 uspokaja lub energetyzuje (w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy),

 poprawia funkcjonowanie całego organizmu,

 łagodzi napięcia w ciele, powstające w wyniku stresu, trudnych doświadczeń itp.

 rozpuszcza „zbroję” wytworzoną w ciele w wyniku przeżytych traum (dotyczy to również przewlekłych chorób, wypadków, znieczuleń, narkozy itp.),

 pomaga przy dziecięcych kolkach, lękach, niepokojach,

 pomaga dzieciom nadpobudliwym (jest doskonałym wsparciem np. przy problemach z zasypianiem),

 pomaga w zasypianiu także dorosłym,

 odbudowuje więzi między matką, a dzieckiem (osłabioną np. w wyniku rozłączenia po porodzie),

I właśnie Masaż Dotyk Motyla jest chyba najprostszym procesem Łagodnej Bio-Energetyki, który pozwala to uzyskać. Dr Eva Reich początkowo używała go w latach 50. XX w, pomagając noworodkom, których życie było zagrożone oraz rodzicom budować i wzmacniać więzi między nimi i dziećmi. Później odkryła, że Dotyk Motyla działa znacznie szerzej: pobudza oraz wspiera procesy zdrowienia i rozwoju człowieka, rozpuszcza napięcia, pomaga uzdrawiać traumy. Dostrzegła także, że źródłem wielu przewlekłych schorzeń i dysfunkcji (na poziomie fizycznym i emocjonalnym) w dorosłym życiu, bywa pierwotna trauma, która tworzy się np. w czasie porodu, czy w efekcie niechcianej lub zagrożonej ciąży. Stres matki, jej trudne przeżycia, emocje, niedobory, strach oraz sytuacje pojawiające się w czasie porodu (w tym np. środki znieczulające, komplikacje, cesarskie cięcie) głęboko traumatyzują małego człowieka. Bo dziecko pozostając w łonie matki, odczuwa wszystkie jej emocje i stany.

Masaż Dotyk Motyla stworzyła dr Eva Reich: lekarka, córka Wilhelma Reicha (psychoanalityka i asystenta Z. Freuda). Współpracowała z ojcem i przez lata zgłębiała zasady przepływu energii życiowej w ludzkich ciałach. Poznała teorię powstawania tzw. „zbroi segmentowej” w ciele, która ogranicza rozwój, zdrowie, witalność oraz wprowadza w życie niekorzystne pętle powtarzalności zdarzeń i doświadczeń. Reich zbadał, że energia życiowa w ludzkich ciałach pulsuje (kurczy się i rozszerza), ale przepływ ten zaburza się w wyniku doświadczonych traum i ciężkich przeżyć. Kiedy swobodny przepływ energii zostaje zblokowany w ciele tworzy się właśnie „zbroja”. A łagodnym dotykiem możemy sprawić, że pole energetyczne człowieka poszerzy się, blokady zostaną łagodnie usunięte i przywrócimy naturalny przepływ energii życiowej.

 

„Rozpuszczenie zbroi” otwiera nas na życie, na samych siebie oraz na innych ludzi, pomaga prawidłowo rozwijać się na poziomie ciała, emocji, psychiki, postrzegania itp. Przestajemy żyć w strachu i „zamrożeniu” emocjonalnym, stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi.

Masaż Dotyk Motyla - dar dr Evy Reich dla Ludzkości

 

Masaż Dotyk Motyla to łagodna technika, która jest prostym i skutecznym wsparciem dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Często nazywany jest "darem Evy Reich dla ludzkości". Przez lata uczyła go lekarzy, pielęgniarki, terapeutów, ale także bezpośrednio rodziców, na całym świecie. Początkowo opracowany, aby pomagać w budowaniu więzi między rodzicami a dziećmi, z czasem przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój człowieka od poczęcia aż do śmierci.

Instytut Holistyczne Piękno -Masaż Dotyk Motyla delikatny motyl na dłoni