lub skorzystaj z formularza lub zadzwoń: 784 440 792.

wybierz: kategorię: "Sesje edukacyjne", a potem pozycję: "Facefitness - sesja indywidualna" lub "Facefitness - sesja dla dwojga".

Kliknij TU

Umów się przez Booksy 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Nr telefonu
Interesuje mnie:
Indywidualna sesja - nauka Facefitness
Sesja dla dwojga - nauka Facefitness
Udział w warsztacie
Voucher prezentowy na sesję
Chcę zorganizować u siebie warsztat
Treść wiadomości:
Zaznacz przed wysłaniem
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Facefitness warsztat

Jestem licencjonowaną instruktorką Facefitness. Szkoliłam się w 2019 r. u Patrycji Kondrackiej, twórczyni zastrzeżonego, autorskiego programu Facefitness12. Opisując technikę skorzystałam z informacji umieszczonych w jej książce: Patrycja Kondracka, „Sekret młodości Facefitness”, Ekomentor, Wrocław 2011

 

Prowadzę indywidualne konsultacje, podczas których tworzymy aktualną mapę twarzy z określeniem obszarów, nad którymi warto działać, dobieramy indywidualne zestawy ćwiczeń. 

 

Prowadzę warsztaty i szkolenia z uwzględnieniem techniki Facefitness (np. w połączeniu z technikami automasażu i aromaterapii).  

 

Prowadzę warsztaty, konsultacje, prezentacje dla firm i instytucji.

Co warto wiedzieć o Facefitness?

Czy są przeciwskazania do wykonywania Facefitness?

Niestety tak ... Jeśli zastosowałaś wcześniej botoks lub wypełniacze twarzy, Facefitness nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Po prostu pewnych ćwiczeń nie będziesz już w stanie wykonać.

Dlaczego piszę o Facefitness?

Masz pytania, chcesz umówić się na konsultację, zorganizować warsztat?

W Internecie można znaleźć wiele filmików, które pokazują różne ćwiczenia twarzy. Nie neguję skuteczności wielu z nich (choć niestety widziałam też sporo prezentacji, które raczej bardziej zaszkodzą niż pomogą … ). Musisz jednak, że twarze dwojga ludzi nigdy nie są takie same. To co jest dobre dla innej kobiety, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Każda z was może mieć zmarszczki ale u każdej mogą być one inne i gdzie indziej. A ćwiczenia powinny być dostosowanie do tego co już na twarzy mamy. Ponieważ celem Facefitness jest działanie zmniejszające lub usuwające niedoskonałości, oraz zapobieganiu powstawaniu nowych, a nie pogłębianie istniejących już zmian. Dlatego nie każde ćwiczenie będzie dobre dla każdego.

 

Ćwiczenia powinny być dostosowane do naszej aktualnej „mapy twarzy”. Przed rozpoczęciem programu ćwiczeń najlepiej umówić się na indywidualną konsultację lub naukę. Dobrać ćwiczenie oraz przećwiczyć je pod okiem instruktorki, aby mieć pewność że wykonujemy je prawidłowo. Każda z nas inny kształt twarzy, inny rodzaj skóry i zamaszki w innych miejscach. Spersonalizowany program Facefitness jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

W ćwiczeniach mięśni twarzy istotne jest aby mięśnie stawiały opór. Po napięciu musi nastąpić rozluźnienie (wykonujemy trening izotoniczny lub izometryczny). Facefitness działa, nie tylko na skórę i mięśnie. Kiedy ćwiczymy intensywnie możemy zarówno wywołać zakwasy, jak i śmiech (podobnie jak podczas innych ćwiczeń w klubie fitness). Dlaczego? Bo wyzwalają się endorfiny, poprawia się ukrwienie i dotlenienie skóry, ale jak nasze mięśnie długo nie pracowały (tak, tak, to możliwe, choć wydaje się, że mięśnie twarzy pracują cały czas), to mogą być przez chwilę także i zakwasy ... 

Podczas indywidualnej konsultacji, podczas warsztatu albo na zajęciach powinnaś otrzymać swój własny zestaw ćwiczeń dobranych właśnie do twojej twarzy i jej aktualnej kondycji. To proste ćwiczenia, które należy codziennie powtarzać. Ich wykonanie nie powinno zająć ci więcej niż 15 minut dziennie, choć zanim nauczysz je wykonywać może trać to trochę dłużej. Można też stworzyć dłuższy, ok. 30 minutowy zestaw. Oba jednak będą skuteczne, o ile systematycznie będziesz je realizować.

Ćwiczenia Facefitness są proste, nie wymagają sprzętu, a niektóre możesz wykonywać nawet podczas codziennych czynności. Oczywiście warto ćwiczyć bez makijażu, np. rano lub wieczorem, gdy możesz wygospodarować czas tylko dla siebie. 

To minimalny czas, aby skóra twarzy przystosowała się do pracy mięśni. Przy "normalnym" funkcjonowaniu twarz pracuje wykonując tzw. „bezwarunkowe odruchy”, których często nawet sobie nie uświadamiasz. Tak m.in. powstają zmarszczki mimiczne. Dodaj do tego kilka godzin z głową pochyloną nad telefonem, ekranem laptopa, wieczorne czytanie książek w łóżku itp.

 

Tak jak w klubie fitness pracujesz nad mięśniami sylwetki, tak tu skupiamy się na mięśniach twarzy, szyi i dekoltu. I jeśli zaczynami, powinna być to praca "od postaw". Obowiązkowo zaczynamy od właściwej rozgrzewki, a następnie ćwiczymy określone partie mięśni, zgodnie z diagnozą naszego "stanu wyjściowego". Bo nie każda twarz będzie wymagała takich samych ćwiczeń. Ważne jest aby ćwiczenia poprawiły stan twarzy, a nie pogłębiły istniejące niedoskonałości. Dlatego nie ma ćwiczeń "dla każdego, w każdym czasie". Inaczej zamiast polepszyć kondycję twarzy, możesz jej zaszkodzić. 

 

Po 30 dniach pracy z mięśniami twarzy zauważysz znaczną poprawę – zmarszczki ulegną spłyceniu, skóra zyska więcej blasku i witalności. Nie oczekuj natychmiastowego efektu „jak po botoksie”, ale to co wypracujesz będzie o wiele trwalsze, naturalne, zdrowe i bezinwazyjne. Oczywiście ... jeśli będziesz systematyczna. 

Czy wiesz, że po 40. roku życia ... mięśnie zaczynają znikać?
A na twarzy mamy ich ponad 50. 

Abyśmy zatem nie musiały zbyt szybko szukać "analogii z samochodem", warto wcześniej zadbać o kondycję swojej skóry i mięśni. 

Katherine Hepburn

Katherine Hepburn

„Gdy jest się w moim wieku, to jest tak, jak z samochodem. Najpierw łapiesz gumę, ale można to jeszcze łatwo naprawić. Potem wysiada reflektor – i to też da się naprawić. Ale pewnego dnia przyjeżdżasz do warsztatu i mechanik mówi ci – Bardzo mi przykro, ale takich części już nie produkują”.

Katherine Hepburn zapytana kiedyś o to ile ma lat, odpowiedziała:

Na proces starzenia wpływa wiele czynników, recept „na zatrzymanie czasu” jest natomiast niewiele i często ograniczają się do coraz bardziej nasyconych chemią kosmetyków, nie zawsze skutecznych zabiegów, czy inwazyjnych operacji plastycznych … Ingerencja „strzykawki” daje szybki, ale często krótkotrwały efekt. Jeśli np. podamy zastrzyk z botoksu i unieruchomimy mięsień na 6-8 tygodni, to w tym czasie nie będzie on pracował. A kiedy nie pracuje, powoli unika zwiotczeniu, a z czasem zanikowi. Kiedy preparat przestaje działać bruzda, którą chcieliśmy nim skorygować powraca i najczęściej jest znacznie głębsza.

Facefitness - ćwiczenia dla pięknej twarzy

 

Piękno tkwi w każdej z nas i czasami warto nie sięgać po „szybkie” rozwiązania, a przeznaczyć trochę czasu i je wydobyć Istnieją naturalne, skuteczne metody wygładzania zmarszczek i zapobiegające powstawaniu nowych. Jeśli nie chcesz pracować z twarzą sama i wolisz oddać się w ręce specjalistów, możesz skorzystać np. z BelViso, czy japońskiego masażu twarzy. Jeśli jednak chcesz wzmocnić efekty masażu i poprawić stan mięśni twarzy, to doskonałą techniką jest ich gimnastyka, czyli Facefitness.

Facefitness ćwiczenia dla pięknej twarzy