Przejdź do strony
ze szkoleniami

Dowiedz się jak wygląda szkolenie z masażu "Aroma Body Balance".

 

Ile trwa, czego się podczas niego nauczysz, jakie materiały otrzymasz?

Gdzie aktualnie odbywają się szkolenia otwarte z "Aroma Body Balance"?

Dowiesz się więcej

Dowiesz się więcej

AromaTouch zabieg Warszawa
Szkolenie Aroma Body Balance

Poznaj nasze masaże aromaterapeutyczne

Aroma Touch - masaż aromaterapeutyczny, stworzony przez dr Hilla

 

Dla każdego, kto potrzebuje relaksu, wyciszenia, wzmocnienia odporności i delikatnego subtelnego dotyku. Technika AromaTouch łączy w sobie wszelkie dobrodziejstwa delikatnego dotyku z mocą naturalnych olejków eterycznych. Jest zastrzeżoną techniką doTerra i korzystamy w niej wyłącznie z certyfikowanych, specjalnie dobranych przez dr Hilla olejków i mieszanek olejkowych doTerra. 

Chcesz nauczyć się wykonywać masaż "Aroma Body Balance"?

Aroma Body Balance - holistyczny masaż aromaterapeutyczny

 

Autorska technika masażu, która łączy aromaterapeutyczne wsparcie ciała naturalnymi olejkami eterycznymi z wybranymi elementami technik manualnych i energetycznych. Podczas zabiegu działamy na obszarze głowy, pleców, stóp i całych rąk (ze szczególnym uwzględnieniem dłoni). Używamy naturalnych olejków eterycznych, które przenikając do krwiobiegu wpierają organizm na poziomie fizycznym i emocjonalnym.

Terapia masażem aromaterapeutycznym działa jeszcze szerzej. Mamy tu zwielokrotnione działanie: połączenie dotyku redukującego stres i lęki, z dobrodziejstwem naturalnych substancji zawartych w olejkach eterycznych. Te ostatnie najczęściej kompleksowo wpływają na dobrostan ciała, umysłu i emocji. Ciału dają wsparcie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przywracające homeostazę itp. A oddziałując na umysł i emocje: uspokajają, energetyzują, ponoszą na duchu, koją, pomagają poczuć się dobrze.

 

Terapia masażem aromaterapeutycznym to nie tylko chwila przyjemności. To czas, który możemy podarować sobie i jednocześnie kompleksowo przywrócić równowagę. Dlatego warto stosować ją regularnie. Szczególnie w okresach, kiedy w okresie wzmożonych zagrożeń środowiskowych (smog, zmieniające się temperatury, wzmożona emisja patogenów, ale także stresujący i wyczerpujący tryb życia) nasze organizmy potrzebują większego wsparcia.

Na temat wpływu masażu jest wiele naukowych opracowań. 

Istotą działania masażu aromaterapeutycznego jest przywrócenie spokoju na poziomie ciała i umysłu oraz wyrównanie równowagi energetycznej. Ciało i umysł są ze sobą ściśle powiązane. Kiedy ciało rozluźnia się, odczuwa spokój, wysyła do umysłu informację „jestem zrelaksowane”. Dopiero wtedy mózg zaczyna uwalniać hormony, tzw. hormony dobrego samopoczucia (dopaminę, serotoninę, oksytocynę). A te, uwolnione, nie tylko utrzymują stan spokoju ale jeszcze go wzmacniają. Tworzy się "pętla" (sprzężenie zwrotne): uwolnione hormony sprawiają, że ciało jeszcze bardziej się relaksuje, a zrelaksowane ciało wysyła kolejne informacje do mózgu.

Robert Sapolsky, profesor biologii i neurologii na Uniwersytecie Stanforda

Robert Sapolsky

„Terapia masażem działa na rozluźnienie mięśni i jest afektywnym zabiegiem łagodzącym lęk. Gdyby tylko wszyscy cierpiący na lęki mogli regularnie otrzymywać masaże, być może mogliby ich używać jako alternatywy dla leków, bez doświadczania skutków ubocznych, które powodują leki”.

Masaż aromaterapeutyczny 

 

Masaż aromaterapeutyczny to właściwie terapia masażem, która działa wielopłaszczyznowo: z jednej stronu wspiera ciało i umysł, a z drugiej dostarcza ciału cennych substancji. Wykonujemy go z użyciem naturalnych olejków eterycznych. Poniżej znajdziesz informacje o masażach aromaterepautycznych, które wykonuję oraz masażu, którego wykonywania uczę. 

butelki z olejkami eterycznymi