lub skorzystaj z formularza lub zadzwoń: 784 440 792.

wybierz: kategorię: "Terapia traumy", a potem pozycję: "Łagodna terapia traumy - pierwsze spotkanie" lub "Łagodna terapia traumy - techniki dr Evy Reich"(jeśli to kolejne spotkanie).

Kliknij TU

Umów się przez Booksy 

Jak umówić się na sesję?

 • Linia Traumy Życia (TLL- Trauma Life Line) - proces werbalny, podczas którego sięgamy do źródeł, które potencjalnie mogły wpłynąć na tworzenie się zbroi. W bezpiecznej atmosferze poszukujemy pierwotnych korzeni obecnych problemów, przez spojrzenie na kluczowe momenty życia. Dr Eva Reich uważała, że to bardzo istotny element terapii i nie zaczynała pracy z człowiekiem przez przeprowadzenia TLL. To ważny proces, bo w oparciu o niego podejmujemy decyzje o tym, jakie zabiegi w przypadku konkretnego człowieka mogą być potencjalnie największym wsparciem. TLL pokazuje nam jak się w życiu chronimy i co nas hamuje, jest doskonałym wprowadzeniem do działań terapeutycznych. 

 

 • Masaż Dotyk Motyla - nazywany "Darem Evy Reich dla ludzkości". Stworzyła go na bazie własnych obserwacji i praktyki klinicznej, a następnie uczyła ludzi na całym świecie (zarówno lekarzy, pielęgniarki, terapeutów, jak i rodziców i opiekunów dzieci). Może być stosowany przez całą długość życia (od pierwszych dni, aż do sędziwego wieku). Czytaj więcej

 

 • Balans GBE - proces równoważenia przepływu energii w ciele, po który sięgamy, gdy doświadczyliśmy m.in. narkozy i innych stanów utraty świadomości, znieczuleń farmakologicznych, złamań kości, urazów ciała, operacji, odrętwienia, nawracających skurczy, długotrwałego ograniczenie ruchu, poważnych chorób. To proces, który także pomaga usuwać z ciała traumy wytworzone w wyniku np. śpiączki, trudnego porodu, traum emocjonalnych, oraz pomocny przy braku odczuwania emocji lub doznań z ciała, poczuciu "rozszczepienia", braku wspomnień lub ograniczonym dostępie do wspomnień z  dzieciństwa, dysfunkcjach seksualnych, braku orgazmu, moczeniu nocnym, itp. Czytaj więcej

 

 • Proces metamorficzny (Metamorfizm) - narzędzie pomagające odzyskiwać i uzdrawiać prenatalne, niewerbalne wspomnienia zapisane w ciele, które stały się źródłem zbroi i wpłynęły na kształtowanie się wzorców życiowych. To spokojna, medytacyjna i regresyjna technika. Jest także doskonałym stosownym u kobiet w ciąży, z tzw. "zimnym łonem". Dr Eva Reich uważała, że potencjalnym objawem tego zaburzenia mogą być np. zimne stopy i złe samopoczucie. Metamorfizm uruchamia przepływ energii w miednicy i pomaga przy problemach związanych z tym obszarem np. u kobiet przy trudnościach z zajściem w ciążę, u mężczyzn - z problemami z prostatą, a u każdego: z miednicą, pęcherzem czy nogami. Czytaj więcej

A to prowadzi do ODBUDOWY właściwego poziomu energii w naszych orgazmach, ODBUDOWY naszego fizycznego i psychicznego dobrostanu.

Łagodny proces (zgodnie z zasadą "minimum stymulacji, daje maksimum efektów") proces prowadzi do UZDROWIENIA, przywrócenia ponownego, swobodnego przepływu energii życiowej w ciele, uwolnienia się od blokad.

Jednak, bez względu jednak kiedy wytworzyła się „zbroja", zawsze możemy ją w łagodny sposób ROZPUŚCIĆ i odzyskać ponownie pełnię życia. ROZPUSZCZENIE to delikatny proces Łagodnej Bio-Energetyki (GBE), który pomaga nam pozbyć się zbroi. Pomaga dotrzeć do korzeni, które spowodowały traumy, lepiej zrozumieć siebie, nauczyć się sposobów dbania o siebie i uniknąć ponownemu nakładaniu zbroi. To m.in. łagodna rozmowa, delikatny dotyk, w bezpiecznej atmosferze i przy minimum stymulacji.

ZBROJĘ, nasz mechanizm obronny. Nakładamy ją, aby chronić się przed ponownym przeżywaniem traum. To wszelkie blokady i napięcia, jakich często doświadczamy, odczuwamy w ciele i nie możemy się pozbyć. To także blokady w umyśle, przy których uparcie trwamy. Powstaje na poziomie nieświadomym.

Kiedy doświadczamy TRAUMY, ten przepływ zostaje zablokowany. O tym. co może wywołać traumę - poniżej. Trauma sprawia, że chcąc chronić się nakładamy na siebie

ENERGIA (czyli nasze siły witalne, kondycja, chęć i wola rozwoju) – w normalnych warunkach płynie w nas nieskrępowanie przez całe życie.

Przyjrzyjmy się poszczególnym elementom tej grafiki (zgodnie z filozofią dr Evy Reich):

Jak działa trauma?

„W przeciwieństwie do zwykłego stresu, trauma zmienia twój pogląd na twoje życie i siebie. Niszczy twoje najbardziej podstawowe założenia dotyczące ciebie i twojego świata: „Życie jest dobre”, „Jestem bezpieczny”, „Ludzie są mili”, „Mogę ufać innym”, „Przyszłość prawdopodobnie będzie dobra”  i zastępuje uczuciami takimi jak „Świat jest niebezpieczny”, „Nie mogę wygrać”,
„Nie mogę ufać innym ludziom” lub „Nie ma nadziei”.

 

Mark Goulston MD

Łagodna Bio-Energetyka (w skrócie: GBE od Gentle Bio Energetisc) to zespół technik i procesów opracowanych lub zaadaptowanych przez dr Evę Reich. Stworzyła je na bazie własnych prac i doświadczeń oraz współpracy z ojcem Wilhelmem Reichem, popularyzatorem energii orgonowej.

 

Dr Eva zauważyła, że pierwotne korzenie ludzkich problemów często sięgają bardzo wczesnego dzieciństwa, a nawet … jeszcze głębiej. Pod wpływem przeżytych traum i trudnych doświadczeń, w ciele tworzy się tzw. „zbroja segmentowa”.

Łagodna Bio-Energetyka, delikatna praca z tramą

 

Czy z traumą można pracować w łagodny sposób? Czy możemy bezinwazyjnie dotrzeć do korzeni problemów, które przez lata wpływają na ograniczenie jakości życia, stany lękowe, niemożność poradzenia sobie z dysfunkcjami itp.? Tak właśnie działa Łagodna Bio-Energetyka.

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Nr telefonu
Jestem zainteresowana/-y:
konsultacją wstępną
sesją Łagodnej Bio-Energetyki (nie korzystałam/-em jeszcze z sesji)
konkretną sesją Łagodnej Bio-Energetyki (znam już GBE)
mam pytanie (wpisz w treści)
Treść wiadomości:
Zaznacz przed wysłaniem
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Łagodna Bio-Energetyka to ponad 30 procesów terapeutycznych. Jednymi z najbardziej popularnych są np.

Praca z traumą procesami Łagodnej Bio-Energetyki

Wiele traum ma swoje korzenie we wczesnym dzieciństwie, nawet w okresie prenatalnym. Każda z nich zakłóca swobodny przepływ energii życiowej, zapisuje się w ciele i zaburza naturalne funkcjonowanie. O tym jak może objawiać się trauma, możesz przeczytać TU

Na początku warto zaznaczyć, że każdy człowiek jest inny i niepowtarzalny. To, co dla jednego będzie silnie traumatyzujące, dla innego może być „jedynie” przykrym doświadczeniem.

 

Jednak dla wielu ludzi, zdarzeniami, które mogą być odczuwalne jako trauma i prowadzić do powstawania zbroi w ciele są np.

 

 • wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne;

 • wypadki, zranienia, złamania, choroby przewlekłe;

 • znieczulenia i narkozy'

 • śmierć, utrata bliskiej osoby;

 • rozstania, rozwody;

 • zmiana miejsca zamieszkania;

 • uczestnictwo w trudnym doświadczeniu (także jako jego świadek);

 • przemoc (na poziomie fizycznym lub psychicznym);

 • nadużycia seksualne;

 • nadużywanie używek lub środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki itp.);

 • katastrofy naturalne, pożary, powodzie, itp.;

 • wszelkie okoliczności związane z porodem (zarówno z pozycji matki, jak i dziecka), np.: nieplanowana lub niechciana ciąża, poczęcie pod wpływem alkoholu lub w wyniku gwałtu, zagrożenie aborcją, choroby lub zagrożenia w czasie ciąży, nietypowy poród (przedwczesny, opóźniony, wywoływany, cesarskie cięcie itp.), oddzielenie dziecka po narodzinach np. pobyt w inkubatorze, itp.;

 • każde zdarzenie, które przez konkretnego człowieka będzie odbierane jako trudne lub bolesne.

Co może spowodować traumę?